Ekowebya Blog

Html Banner Tasarım / Adwords Banner

Dijital pazarlama ve tanıtımların önemli başarı adımlarından birisi tasarımından kurgu ve kampanya yönetimine kadar her aşamasında titizlikle çalışılan bannerlardır. Bannerlar bir web sitesinin içinde reklam görseli olarak kullanılabileceği gibi kendi sitenizde ürün promosyon ve kampanyalarınızı öne çıkarmak için de kullanılabilir. Bannerlar için bir çok farklı boyut olsa da, dünya genelinde standart olarak kabul edilmiş ve Google tarafından standartlaştırılmış 20 ölçü vardır. Ancak endüstri standartları değiştikçe bu sayı artmaktadır.

Banner tasarım

çalışması 2’ye ayrılır.
1- Sabit hareketsiz banner tasarım (JPEG ve PNG formatında).
2- Hareketli yani

animasyonlu banner tasarım

( HTML5 banner tasarım veya GIF banner tasarım ).

Ekowebya’da Html Hareketli Banner Tasarım ve Hareketsiz Banner Tasarım

Ekowebya olarak banner tasarımı yapılırken görsel sanat, dikkat çekici animasyon + kampanya kurgu, slogan, tanıtıcı metin, final ekranı vs. gibi bir çok önemli etkeni birlikte profesyonel olarak kombine ederek geri dönüşüme en uygun hali ile üretmenin ayrıcalıkları ile hizmet veriyoruz.

Profesyonel sunum, dikkat çekici ve harekete geçiren animasyonlar, daha fazla tıklama ve sitenize yönelen daha fazla ziyaretçi…

Tek Ürün Satış Sitesi – Yaprak Site Tasarımı

Tek Ürün Satış Sitesi , Yaprak Site Tasarımı

Size özel premium tasarımlı , her ürüne uyarlanabilir , kullanıcı dostu ve %100 SEO uyumlu tek ürün E-ticaret sitesi ürünlerinizi kolay ve hızlıca satışa sunmanızı sağlar. Kolay yönetim paneli ile kısa sürede satışa odaklanabilirsiniz.

Kolay yönetici paneli , çeşitli ödeme sistemleri alt yapısı ve sınırsız lisans ile sunduğumuz tek ürün satış sitesi hizmetimizle ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız : DETAYLI İNCELE

C2C E-ticaret Yazılımı – E-Pazaryeri Sistemi

C2C E-ticaret Yazılımı / E-Pazaryeri Sistemi

E-ticarette çoklu para kazanma modeli ile tanışın.

Pazaryerinizde ücretli veya ücretsiz dükkanlar açtırın. Komisyon, üyelik modelleri, reklam ve öne çıkarma modelleri ile bir çok gelir seçeneği sizleri bekliyor.

E-ticaretin hızla yükselen trendi MarketPlace modeline erkenden giriş yaparak internetteki yerinizi sağlamlaştırın.

Yüksek fiyatlara kiralık değil, açık kaynak ve süresiz lisanla sunulan yazılımımızla henüz başlarken kazanarak başlıyorsunuz.
C2C E-ticaret yani cunsomer to cunsomer olarak bilinen bu model tüketiciden tüketiciye yapılan e-ticaret modelidir.

Genel Özellikler :

E-Ticaret Modeli C2C E-ticaret / Pazaryeri – İlan Yazılımı

Mobil Uyumlu Profesyonel Hazır Tema Ücretsiz olarak sisteme dahil ettiğimiz mobil uyumlu temamız hatasız bir şekilde üretilmiştir.

Özel Arayüz Tasarımı ( Opsiyonel ) Ücretsiz olarak sunulan temamız dışında, web tasarım ekibimiz tarafından size özel tasarlanan C2C eticaret arayüz tasarım seçeneği ile eticaret sitenizi farklılaştırabilirsiniz. Özel tasarım hizmeti ile kurumsal kimliğinizi C2C e-ticaret sitenize yansıtır ve müşterilerinize profesyonel bir kullanıcı deneyimi sunabilirsiniz.

Özgür Ana Sayfa Yönetimi Ürünleri , fırsat ürünlerini , yeni gelen ürünleri , indirimli ürünleri ve çeşitli mağazaları eticaret sitenizin vitrinine çıkarabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz. E-ticaret ana sayfanızı vitrin bölümlerini dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz, kaç adet ürün göstermek istiyorsunuz, kaçlı sırada göstermek istiyorsunuz istiyorsunuz kolayca düzenleyebilirsiniz. Bir kaç adımda yapabileceğiniz bu işlemler sayesinde özgün C2C sanal mağaza elde edebilirsiniz.

Sınırsız Kategori ve Alt Kategori C2C Sanal mağazanıza sınırsız kategori ve alt kategoriler ekleyebilirsiniz.

Sınırsız Marka Tanımlama Mağaza ürünlerine ait marka tanımları yapabilir, ürün filtrelemelerde, ürün aramalarda markalara göre ürün listeletebilir, marka tanıtımları yapabilirsiniz.

Birden çok Sepet Son kullanıcılar aynı anda farklı mağazalardan alışveriş yapabilirler. Farklı mağazalardan satın alınmak istenen ürünler sistemde farklı sepetlerde sıralı olarak sepet sayfasında gösterilecektir.

Mağazalara Özel Kupon Sistemi C2C E-ticaret sitenizde farklı mazağalarda veya tüm site genelinde geçerli olmak üzere tarih, kullanım, kullanıcı kısıtlı, yüzde veya rakamsal oran tanımlı indirim kuponları oluşturabilirsiniz.

Mağazalara Özel Canlı Destek Sistemi (Opsiyonel 3. Parti Hizmet) Sisteme eklenen çoklu ve özel ( private ) canlı destek modülü sayesinde, son kullanıcıların her mağaza ile bağımsız ve özel olarak bire bir canlı iletişim kurmasını sağlar.

Otomatik Resim Boyutlandırma Sistem resimlerinizi otomatik olarak boyutlandırır. İlgili kullanıcının ekranına göre en uygun boyut görselini servis eder. Bu sayede web alanında daha az bir alan kullanır daha performanslı bir eticaret sitesi oluşturmanızı sağlar.

Gizlilik Ayarları Mağazalara ait, puan, favori, satış, soru sorma ve rapor gönderme fonksiyonlarını gösterebilir veya gizleyebilirsiniz. Ad, konum, tarih, link ve adresleri gizli tutabilir veya gösterebilirsiniz.

Onaylama Sistemi C2C E-ticaret sitenizde, üyelik, mağaza başvuruları, yeni ürün tanımlamaları, siparişler tümüyle admin onayına düşer. Onaylanmadıkça yayına ve işleme alınmaz. Dilerseniz bu özelliklerden bir kısmını onaya tâbi tutmadan direk yayına alınmasını sağlayabilirsiniz.

Tema Kodlarına (PHP/CSS/HTML) Erişim ve Özelleştirme Sanal mağazanızın PHP / HTML5 / CSS kodlarına erişebilirsiniz, kodlama bilginiz ile dilediğiniz düzenlemeyi, fonksiyonu, eklentiyi herhangi bir ek program kullanmadan yapabilirsiniz. Değiştirilebilir Html / Css dosyaları, Html5 uyumlu ve %100 SEO dostu tema, gelişmiş editör ve Html düzenleme.

Banner Modülü ve Yönetimi (Opsiyonel) Banner modülü aracılığıyla dilediğiniz ürünü veya kampanyayı dönemsel olarak değiştirebilirsiniz. Dilediğiniz bannerı dönemsel veya standart olarak kontrol altında tutabilirsiniz. Çeşitli mağazaların ürünlerine ait bannerları reklam olarak farklı alanlarda yayınlayabilirsiniz.

Sınırsız Mağaza Açabilme / Esnek Komisyon Tanımlamaları ve Mağaza Paketleri C2C eticaret sitenizde sınırsız mağaza açabilir, mağazalar üzerinde tam yetkiye sahip olabilirsiniz. Tema ayarları bölümünden mağaza tanımlarınızı yaparak ister ücretli mağaza oluştur, isterseniz ücretsiz mağaza oluştur seçenekleri ile sınırsız mağaza talebi alabilirsiniz. Çeşitli sürelerde, ücretli veya ücretsiz mağaza paketleri oluşturabilirsiniz. Mağazalara özel komisyon oranları belirleyebilirsiniz.

Mağazalar İçin Kullanım Paneli Mağazalara özel kullanım paneli sunarak, mağazalar C2C eticaret sitenizde ürünlerini sizin belirlediğiniz sınırlarda veya sınırsız yayınlayabilir, siparişlerini takip edebilir, mağaza ayarlarını yapabilirler. Mağaza kullanım paneli de genel site çerçevesinde mobil uyumludur, cep telefonu ve tabletten kullanılabilir.

Mağazalara Özel Web Sayfası Her mağazaya özel web sayfası sistemde otomatik olarak oluşturulur. Oluşturulan mağazada bu özellikler varsayılan olarak yer almaktadır. Yeni mağaza sahibinin bu alanları kendi bilgilerine göre optimize etmesi yeterlidir. Mağaza logo, profil resmi, mağaza adı, sosyal linkler, ürünler, hakkımızda, hizmetlerimiz, mağaza çalışma ilkeleri, iletişim bilgileri, soru sor formu, mağaza çalışma saatleri, mağaza puanları, takip et ve beğen ve mağazaya özel link.

Satıcı Gruplandırma Satıcılarınızı gruplandırabilirsiniz. Gold satıcılar, standart satıcılar, vs. şeklinde dilediğiniz gibi gruplandırabilirsiniz.

Satıcı Kategorilendirme Satıcılara özel kategoriler açabilirsiniz. Örneğin İstanbul kategorisi açabilir İstanbul’daki satıcı mağazaları bu kategoriye bağlayabilirsiniz.

Gelişmiş Komisyon Sistemi C2S eticaret sitesinde mağazalarla ve bireysel satıcılarla komisyon bazlı çalışabilirsiniz satılan ürünler üzerinden belirleyeceğiniz komisyon tutarında gelir elde edersiniz. Komisyonları mağazalara göre genel oran ( Örnek %20 ) tanımlarsınız veya her mağazaya ayrı ayrı komisyon oranları tanımlayabilirsiniz.

Mağaza Paketleri ve Abonelik Ücreti Alabilme Dilerseniz satıcılardan aylık, yıllık veya belirleyeceğiniz sürelerde abonelik ücreti alabilirsiniz. Çeşitli sürelerde ve ilan yayınlama adetleri ile kombine edeceğiniz mağaza paketleri oluşturabilirsiniz. Süresi dolan mağazalar otomatik olarak pasif duruma düşecek , ürün yayın hakkı adetini dolduran mağazalar yeni ürün girişi yapamadığı gibi varsa bir üst paket alım başvurusu yapabilecektir.

Mağazalara Ürün Kısıtlama Özelliği Mağazalara dilerseniz ürün kısıtlaması getirebilirsiniz. A mağazasına 100 ürün yayın hakkı, B mağazası için 150 ürün yayın hakkı verebilirsiniz. Veya kısıtlamayı tamamen kaldırabilirsiniz.

Mağaza Hesap İşlemleri Takip Sistemi Mağazaların hesap işlemleri sistem tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Siparişler tamamlandı pozisyonu geçtiğinde ilgili mağazanın panelinde Kazançlarım Menüsünde sizin belirlediğiniz komisyon oranları otomatik olarak hesaplanıp mağaza sahibine gösterilecektir. Siz ödeme işlemlerini takip edebilirsiniz.

Mağazalar Farklı Kargo Baremlerini Kullanabilir Satıcı mağazalar diledikleri gibi sizin tanımladığınız kargo gönderim baremini seçebilirler, ürünlerini istedikleri kargo şablonunu belirleyerek satabilirler. ( Örnek a ürünü için 12TL , b ürünü için 18 TL kargo ücreti seçebilirler. )

Mağazalara Özel Mesaj Sistemi Mağazalarınıza özel mesaj gönderimleri yapabilirsiniz, gönderdiğiniz mesajları sadece mağaza sahipleri görebilir. Ayrıca her mağazanın özel mesaj paneli mevcuttur.

SMS Bildirimleri ( Opsiyonel 3. Parti Hizmet ) Sistem altyapısına entegre edilen SMS modülü sayesinde sipariş ve gönderim aksiyonlarında mail bildirimlerine ek olarak SMS bildirimleri ile de son kullanıcılar bilgilendirilebilir.

Güvenli Alışveriş Sistemi (GET) Güvenli Alışveriş Sistemi (GeT Sistemi); İyzico ödeme sistemi ile tam uyumlu çalışmaktadır, mağazalar ürünlerini kredi kartı ile satabilir. Garantörlük site genel yönetimi sorumluğunda olacaktır.

C2C Dinamik Sanal Pos Entegrasyonu C2C eticaret sanal pos sistemi iyzico, payu entegrasyonu ile yapılmaktadır.

3D Ödeme Sistemi Kredi kartı ile yapılan ödemelerde 3d ödeme sistemi kullanabilirsiniz.

Çoklu Para Birimi ( Opsiyonel ) Mağazanızdan alışveriş yapanlar; otomatik, gerçek zamanlı dönüşüm oranı güncellemeleri ile yerel para birimi cinsinden ürün fiyatlarını görerek ürün satın alabilirler, böylece her ülkenin para birimine göre ürün satışı yapabilirsiniz. Sanal mağazanızda çoklu para birimi kullanarak, ürünleri yabancı para birimlerine göre listeletebilirsiniz.

Sipariş Yönetimi Tüm mağazaların siparişlerini kolayca yönetebilirsiniz, sipariş durumlarına müdahale edebilirsiniz.

Sipariş Yazdırma Mağazalar siparişlerini istedikleri formatta yazdırabilir, siparişlerini kolayca takip edebilirler.

Sipariş İptal Sistemi Alıcılar siparişlerle ilgili itiraz, iade, iptal süreçlerini sipariş itirazı ile başlatabilir ve admin tarafından sonlandırılır.

Siparişe Not Ekleme Özelliği Mağazalar gelen siparişlerine sipariş notu ekleyebilir, siparişleri ile ilgili bilgilendirme notları yazabilir. Sipariş notları yalnızca ilgili mağaza ve admin tarafından görülebilir.

Taksitli Satış Sistemi E-Ticaret siteniz üzerinden satılan ürünleri belirleyeceğiniz taksit seçenekleri ile kredi kartına taksit seçenekleri ile satabilirsiniz. Taksit seçeneklerini ödeme kuruluşlarının sunmuş olduğu vade oranları ile satış yaptırabilirsiniz.

Otomatik Hesap İşlemleri C2c eticaret sitenizde satışı yapılan her üründe sizin belirlediğiniz komisyon oranları çerçevesinde mağazaya aktarılacak tutar otomatik olarak hesaplanır. Siparişler tamamlandı pozisyonuna geçtiğinde mağazaların panelinde de yapılan satışlardan elde ettiği gelir hesaplanmış ve yansıtılmış olacaktır. Bu hesap işlemlerinde ödeme seçeneği farklılığı dikkate alınmaz. Kapıda ödeme, havale-eft, kredi kartı ile ödemeler farketmeksizin otomatik hesaplama fonksiyonu çalışacaktır.

Detaylı Kargo Yönetimi Mağazalarınız, ücretli, ücretsiz, belirli bir tutardan sonra ücretsiz, kapıda ödeme tercihlerini kolayca uygulayabilirler.

Sesli Bildirimler Modülü ( Opsiyonel ) Mağaza aksiyonlarının masaüstü ve mobil tarafta sesli bildirimlerinin alınmasını sağlar.

Hosting Altyapısına Göre Sınırsız Ürün/ilan Ekleme Hosting paketinize göre sınırsız ürün yayınlayabilirsiniz. Ürün kısıtlaması sunucu altyapısına göre belirlenir. Lokal sunucularda 20.000 adet ürün yayınlayabilirsiniz. Daha fazla ürün yayınlamaları için sanal sunucu çözümleri değerlendirilir.

Ürün / İlan Özelleştirme Özelliği Başka hiçbir e-ticaret platformunda bulamayacağınız esnek ürün kuralları ve stok araçları, tamamen özelleştirilebilir seçenekler, özel varyant sistemleri, ürüne özel özellikler tanımlayabilme, özel fiyat seçenekleri, indirim, fırsat seçenekleri, detaylı ürün tanıtımları, ürüne sınırsız resim, resimlere yüksek zoom, ürüne özel video gibi seçeneklerimizle ürünlerinizi en iyi şekilde tanıtıp alıcıya ulaştırabilirsiniz.

Ürün ve Mağaza Tavsiye Et Özelliği Yayınlanan mağaza, ürün ve ilan altındabulunan paylaş özelliği ile mağaza, ürün ve ilan kullanıcı tarafından başka kişilere sosyal paylaşım ve mail kanalı ile tavsiye edilebilir.

Ürün İnceleme Sayacı Yayınlanan ürün ve ilan kaç sefer görüntülenmiş, kullanıcılar tarafından görülebilir.

Gelişmiş Varyasyon Sistemi Mağazalar ürünlerini eklerken varyant sistemi ile renk, beden, adet, kilo vb. seçenekleri kolayca kullanabilirler. Mağazalar ürünler için, fiyat, ağırlık, resim ve stok durumu ile boyut, renk, şekil, ek özellikler gibi birçok seçenek oluşturabilirler. Müşteriler kolayca ürünleri inceleyebilir ve satın alabilirler.

Hızlı Ürün / İlan Ekleme Özelliği Satıcılar ürünlerini hızlı ürün ekleme özelliği ile kolayca mağazalarına ekleyebilirler. Mobil uyumlu olan bu özellikle cep telefonu ile ürün resmi çekebilir ve hızlıca mağazasına ürün ekleyebilir.

Her Ürün / İlana Resim Ekleme Özelliği Satıcılar ürünlerine diledikleri kadar resim ekleyebilir. Ürüne ait birden fazla resim ekleyerek daha etkili tanıtım yapabilir.

Ürüne Video Ekleme Özelliği Ürün detayına ürüne ait video ekleyebilir. Ürünleri videolu bir şekilde tanıtabilir.

Dijital Ürün Satış Özelliği Satıcılarınız dilerseler dijital ürün satışı yapabilir. Dijital ürün ile ilgili ek dokümanlar yayınlayabilir. Son kullanıcılar, ödeme ve teslim süreci sonrası siparişlerini download edebilirler.

İkinci El Ürün Satış Özelliği Mağzalar ikinci el ürün satışı gerçekleştirebilirler.

Stok Kontrol Mağazalar ürünleri ile ilgili stoklarını takip edebilirler, mağaza stoğunda kalmayan ürün alıcılar tarafından satın alınamaz, alıcılar tarafından ürün incelemesi yapılırken ürüne ait stok gösterilir, stokta olmayan ürünün satışını otomatik olarak engelleyebilirsiniz.

Filtre ve Ürün Seçenekleri Sanal mağazanıza gelen ziyaretçiler, ürünleri detaylı arama yapabilir, istediği ürünü özelliklerine göre filtreliyebilir, renk, boyut, fiyat aralığı, vb. şeklinde filtreleme yaparak aradığı ürüne kolayca ulaşabilir.

Site İçi Ürün Arama Özelliği Sanal mağazanızı bir arama motoru gibi kullanabilirsiniz, arama sonuçlarınızı listeletebilir, ilgili arama sonuçlarına kolayca ulaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Satıcı Ürünleri Onaya Düşsün Veya Otomatik Yayınlansın Özelliği Satıcılar ürünlerini mağazalarına eklediklerinde ürünleri otomatik olarak yayınlatabilir veya onaya düşürebilirsiniz. Siz onayladıktan sonra eticaret sitenizde yayınlanabilir.

Fırsat Sitesi Uygulaması ( Opsiyonel ) Geri sayım özelliği olan fırsat yazılımı entegrasyonu ile C2C sanal mağazanızı fırsat sitesi gibi çalıştırabilirsiniz. Dilediğiniz mağazanın ürünlerini fırsat ürünü yapabilir, sanal mağazanızda fırsat bölümü ve fırsat kategorisi açabilir ve fırsat ürünlerinizi burada sergileyebilirsiniz. Dilerseniz C2C sanal mağaza ana sayfasınızda sınırsız sayıda fırsat ürününü sergileyebilirsiniz. Belirli ürünlerde, belirli zamanlarda yapılacak olan özel indirimlere zaman kısıtlaması getirebilirsiniz.

Ürünlere İndirim Tanımlama Satıcılarınız satışını yaptıkları ürünleri dilerseler indirim tanımlayabilirler, indirimler oran veya sabit tutar olarak belirlenebilir.

Ürünlerde Minimum ve Maksimum Satış Miktarı Tanımlama Özelliği Satıcılar ürün eklerken minimum ve maksimum satış adetleri belirleyebilir. Örneğin bir ürünü 5 adet altında almayabilirsiniz şeklinde.( Admin )

SEO Optimizasyon C2C Sanal mağaza yazılımı ile oluşturulan mağazalar %100 SEO Optimizasyon altyapısına sahiptir. Sanal mağazanızın hedef ziyaretçi kitlesini araştırarak kelime blokları oluşturabilir, mağaza ve ürün içeriklerini göre etiket bulutları oluşturabilirsiniz. Çapraz link uygulamalarıyla sanal mağazanızı ziyaret eden google botlarının sanal mağazanızdaki tüm ürün ve mağazaları kolayca indeksletebilirsiniz.

SEO Uygun Link Yapısı Eticaret sitenizdeki tüm linkler seo yapısına uygun mimaride oluşturulmuştur. Seo linklerine dilediğiniz gibi müdahale edebilirsiniz.

Sitemap Oluşturma Sitemap oluşturarak, eticaret sitenizdeki sayfalarınızı, mağazalarınızı, ürünlerinizi Google arama motoruna hızlı bir şekilde kayıt edebilirsiniz.

Seo Etiket Sistemi Anahtar kelimelerinizi aynı zamanda etiket bulutu olarakta kullanabilirsiniz.

Ürün Bazlı SEO Yönetimi Her ürüne seo optimizasyon yapabilirsiniz. Ürünleri arama motorlarında bulunmalarını sağlayabilirsiniz.

Mağaza Bazlı SEO Yönetimi Her mağazaya seo optimizasyon yapabilirsiniz. Mağazaların arama motorlarında bulunmalarını sağlayabilirsiniz.

SEO Analizi C2C Eticaret sitenizde seo analiz işlemleri yapılır. Eksik veya hatalı bir işlem varsa tamamlayabilirsiniz.

Sınırsız Sayfa Yönetimi Sayfa yönetimi aracılığıyla sanal mağazanızın sağına, soluna, üstüne, altına dilediğiniz her bölüme sınırsızca içerik sayfaları ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz sayfaların Title, Keyword, Description sayfa etiketleme gibi SEO ayarlarıyla destekleyerek sanal mağazanızdaki her sayfayı ayrı ayrı optimize etmiş olursunuz. Sayfaların içeriklerini dilediğiniz gibi metin, resim, video olarak doldurabilirsiniz. E-Ticaret sitenizi aynı zamanda web sitesi olarak da kullanabilirsiniz.

Blog Site Eticaret siteniz altında ayrıca bir blog site oluşturabilirsiniz. SEO için büyük önem taşımaktadır. C2C Eticaret sitenizle ilgili makaleler, haberler, bilgilendirme sayfalarını sınırsız oluşturabilirsiniz.

Haber / Blog Yönetimi Sanal mağazanıza sınırsız haber, makale, duyuru ekleyebilirsiniz, eklediğiniz haberlerin içeriğini dilediğiniz gibi resim, metin, video şeklinde doldurabilirsiniz.

Video Galeri Yönetimi Videolarınız için özel galeriler oluşturabilir ve sitenize kolayca ekleyebilirsiniz, videolarınız hakkında açıklama, etiketleme ve video hakkında resim ekleyebilirsiniz. Ayrıca farklı sitelerde yayınlanan videolarınızın linkini ekleyerek yayınlayabilirsiniz.

Foto Galeri Yönetimi C2C Sanal mağazanızda foto galeriler oluşturabilirsiniz, oluşturacağınız foto galerisinde slayt gösteri yapabilirsiniz. Çoklu fotoğraf ekleme modülü aracılığıyla aynı anda 1 den fazla fotoğrafı eticaret sitenize yükleyebilirsiniz.

Dosya Yönetimi E-Ticaret sitenize PDF, Word, Excel dosya formatında kullanım kılavuzları, kullanım sözleşmeleri, kurulum çizelgeleri ekleyebilir ve kullanıcılarınızın kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Anket Modülü Sanal mağazanızda sınırsız anket düzenleyebilir, anket sonuçlarınızı raporlayabilirsiniz.

İletişim Formu Sanal mağazanıza iletişim formu ekleyerek kolayca ziyaretçilerin sizinle iletişim kurmalarını sağlayabilirsiniz.

Kara Liste Özelliği Eticaret sitesinde dilediğiniz mağazayı veya üyeyi kara listeye alarak eticaret sitesini kullanmalarını yasaklayabilirsiniz.

Sosyal Platformlarla Login Facebook ve diğer sosyal platformumlar üzerinden direk sizin sanal mağazanıza erişim sağlayabilirler ve kolayca sitenizi ziyaret edenlerin ürün almasını sağlayabilirsiniz. ( Şu an sadece Facebook Connect )

Özelleştirilebilir Mail Şablonları E-Ticaret sitenizde mağaza başvurus, üyeli başvusu, ürün sipariş vs. gibi aksiyonlarda sistem tarafından otomatik olarak gönderilen mail altyapısı yer almaktadır. Bu mail şablonlarını dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Geri Bildirim Sistemi Sanal mağaza üzerinden gelebilecek geri dönüşümleri, iletişim kanalları üzerinden gelen mesajlarınızı geri bildirim uygulaması ile kolayca takip edebilir ve anında cevaplayabilirsiniz.

Soru-Cevap Sistemi Kullanıcılar ürünlerle ilgili mağazalara soru sorabilir. Mağazalar gelen sorulara cevap verebilir.

Şikayet Sistemi Kullanıcılar ürün ve mağazalarla ilgili şikayet raporu iletebilir. Şikayet talepleri admine düşer.

Alıcı ve Satıcı Üzerinde Tam kontrol Tüm alıcı ve satıcıları dilediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. Dilediğiniz üyeyi veya mağazayı anlık pasif edebilir veya işlemlerini anlık takip edebilirsiniz. Alıcı ve Satıcı panellerine kısa yol bağlantısı yapabilirsiniz.

Reklam Modülü ( Opsiyonel ) C2C sanal mağazanızın belirli bölümlerinde süreli , süresiz reklamlar yayınlayabilirsiniz. Bu reklamlar, mağaza, ürün veya dış kaynak reklamları olabilir.

Toplu Mail Gönderim Entegrasyonu ( Opsiyonel ) C2C Eticaret yazılımımıza, toplu mail modülü entegrasyonlu yapılabilir. Toplu mail modülü ile mail şablonlarınız oluşturabilir standartlara uygun bir şekilde toplu mail gönderimi yapabilirsiniz. ( Toplu mail gönderimlerinde sistemin özel sunucuya -VDS- kurulmuş olması gerekir. )

Analytics Entegrasyonu Eticaret sitenize Analytics kodunuzu ekleyebilirsiniz. Eticaret sitenizle ilgili detaylı raporlar alabilirsiniz.

Sosyal Medya Entegrasyonu Ürünlerinizi sosyal medyada paylaşın, tek bir tıklamayla, ürünlerinizi Facebook, Twitter, Google ve diğer sosyal medya platformlarında milyonlarca kişiyle paylaşabilirsiniz.

7/24 Teknik Destek Teknik destek hizmetlerinden ( ticket ) ücretsiz olarak 1 yıl faydalanabilirsiniz, teknik desteğe ihtiyaç duyduğunuz günün her anı ticket ile uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Kendi Sunucunuza Kurulum C2C E-ticaret sitenizi kendi Linux, MySQL sunucunuzda barındırabilirsiniz. Sunuc ip adresinizini, domain adınıza ve ip’nize özel lisanslama için tarafımıza iletmeniz yeterlidir.

Tek Ödeme Sınırsız Kullanım C2C E-ticaret sistemimiz kiralık olarak servis edilmez. Her yıl kira ödeme zorunluluğunuz yoktur. Açık kaynak olarak ve 1 adet domaine süresiz olarak lisanslanır, ömür boyu kullanabilirsiniz. Yeni sürüm ve güncellemeler yayınlandığında %50 indirimli olarak dilerseniz yeni versiyona geçiş yapabilirsiniz.

Kurulum C2c eticaret yazılımımız anahtar teslim olarak kurulup teslim edilir. Kurulum aşamasında yapılandırmalar, css, html düzenlemeleri, sanal pos entegrasyonu, opsiyonel olarak logo, banner ve özel tasarım çalışmaları tamamlanarak, seo analizleri kontrol edilerek teslim edilir.

Teslim süresi : 7-8 iş günü

Yazılım Teknolojileri : PHP, MSQL, Jquery, Java Script, HTML5, CSS3

Lisanslama : Tek ödeme 1 domain süresiz lisans

Sorularınız için : 0850 227 49 88

C2C E-Ticaret DEMO

Petya Virüsüne Karşı Nasıl Önlem Alırsınız ?

Petya virüsü hızla yayılıyor!

WannaCry virüsünün etkileri tüm dünyada halen devam ederken, siber alem yeni bir siber saldırı skandalı ile sarsılıyor. Enerji, lojistik, finans ve benzeri alanlara darbe vuran Petya virüsü nedir? Daha yakında bakalım!

Bir fidye yazılımı olan Petya, bilgisayarlarda MBR ünitesine ulaşarak tüm disk sürücüsünü şifreliyor. Petya virüsü eğer bunu başaramazsa, bilgisayarınızda ki tüm dosyaları şifreliyor.

Her gün hızla yayılmaya devam eden Petya fidye yazılımından en çok etkilenen ülkeler , Ukrayna, Rusya, İtalya, İsrail, Romanya, ABD, Litvanya, Macaristan ve Polanya olarak açıklandı.

Dünya’nın dört bir yanına hızla yayılan Petya, Mayıs ayında ortaya çıkan WannaCry fidye virüsü gibi EternalBlue exploitini kullandığını görmekteyiz.

Petya virüsü bir ağ içerisinde sisteme bulaştığı zaman yönetici yetkisine sahip bir kullanıcının kullanıcı bilgilerini çalıp ağ içinde açık olmayan bilgisayarlara da bulaşabilme yeteneğine sahip.

Petya virüsünün nasıl yayıldığından da kısa bir şekilde bahsedecek olursak, saldırı yapılmak istenen kişi veya kurumlara gönderilen CV, iş teklifi, veya ilgi çekici e-postalar ile dosyanın açılması hedefleniyor. Dosya açıldığı andan itibaren ise Petya virüsü aktif hale geliyor ve bilgisayardaki tüm verileri ele geçirerek sizden veya kurumdan fidye istiyor.

Ekowebya olarak , soru işaretlerini bir nebze gidermek adına Petya siber saldırısını inceleyerek, Petya nedir? Bireysel kullanıcıların ve şirketlerin bu saldırıdan korunmak için yapması gerekenler nelerdir? sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

Petya Nedir?

Petya, WannaCry saldırılarında olduğu gibi NSA’den sızdırılan EternalBlue exploitini kullanarak yayılıyor ve bulaştığı sistemde 10 ila 60 dakika bekleyerek yeniden başlatma işlemi gerçekleştiriyor. Başlatma işleminden sonra NTFS bölümünde bulunan MFT tablosunu şifreleyerek MBR(Master Boot Record)’yi fidye notuyla yeniden yazarak kullanıcıların sistemlerine tekrar erişebilmeleri için Bitcoin ile fidye ödemesi yapmalarını talep ediyor.

Petya’dan Korunmak İçin Hangi Önlemler Alınmalı?

Petya fidye yazılımından korunmak için alınabilecek genel önlemlerden önce Petya’ya özel iki çözüm önerisini sizlerle paylaşıyoruz.

1- Eski NSA çalışanı Edward Snowden’ın paylaştığı yöntem. Snowden’a göre yazılımın bulaştığı bilgisayar yeniden başlatılmadan önce erken davranılarak kapatılmalı sabit disk çıkarılmalı. Bu sayede diskte yer alan verilerin şifrelenmeden kurtarılabilmesi mümkün.
2- Symantec’in paylaştığı öneri. Petya fidye yazılımı, saldırının ilk aşamasında Windows klasörü altında “perfc” adlı bir dosya oluşturuyor. Symantec’e göre “perfc” adlı dosya saldırı gerçekleşmeden önce manuel olarak oluşturulur ve değiştirme hakları kapatılırsa saldırı otomatik olarak engellenebilir.

Petya’ya özel çözüm önerileri ve benzeri saldırılardan etkilenmemeniz için almanız gereken önlemler :

a) Kaynağından emin olmadığınız ve sizinle alakasının bulunmadığını düşündüğünüz e-postaları kesinlikle açmayınız.

b) Server Message Block (SMB) servisini kullanmıyorsanız, SMBv1 protokolünü devre dışı bırakabilirsiniz.

c ) WannaCry saldırısında olduğu gibi bu saldırıda da işletim sistemi güncelliği önemli bir korunma yöntemi. Eğer Microsoft işletim sistemi ailesinden herhangi bir işletim sistemini kullanıyorsanız ve MS17-010 kodlu güvenlik güncellemesini daha önce yüklemediyseniz, hızlı bir şekilde güncelleme işlemini gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

d) Şirket veya kişisel bilgisayarlarınızda, Windows Defender’ı aktif hale getirip güncellemelerini yaparak bu saldırıdan korunabilirsiniz.

e) Windows Server 2008 ve öncesi işletim sistemlerinden herhangi birisini kullanıyorsanız, daha aktif güncellenen server işletim sistemlerine geçiş yapmanızı tavsiye ederiz.

f) Petya ve benzeri zararlı yazılımlardan korunmak adına, bilgisayarınızdaki ve sunucunuzdaki verilerinizin yedeklenmesi önem arz etmektedir. Tercih etmiş olduğunuz yedekleme hizmetine göre, 1 günden 21 güne kadar, ihtiyaç duyduğunuz aralıklarla, birçok farklı kombinasyonda yedekleme hizmeti alabilirsiniz. İşletim sistemi alt yapınız da göz önünde bulundurularak; ister dosyalarınızı, isterseniz sunucunuzu back-up hizmeti kapsamındaki gün sayısı kadar yedekten geri döndürmeyi talep edebilirsiniz. Bu kapsamda verilerinizin bağımsız donanımlar üzerinde bir yedeğini bulundurarak en önemli güvenlik önlemini almış olursunuz.

Ekowebya Web Teknolojileri 0212 876 28 66 - 0850 227 49 88
İlgilendiğiniz hizmetimizi belirterek soru veya talepleriniz için formu doldurunuz. En kısa sürede sizi arayacağız.